,,Zo všetkých živočíchov sa vie smiať len človek, napriek tomu, že má k tomu najmenej dôvodov."

O Pink

8. března 2007 v 17:18 |  Pink
P!nk, vlastním jménem Alecia Moore, se narodila 8. září 1979, vyrůstala ve městě Doylestown vhudebně založené rodině.

"Jsem extrémní případ, prošla jsem několika fázemi dospívání a pro každého jsem vždycky byla zvláštní." Vystřídala téměř všechno, co se dalo. Skateboard, hip-hop, chvilkové vedení rockové kapely, ale nakonec se "usadila" v něčem úplně jiném: R&B/pop.

Růžové vlasy, jasně modré cílevědomé oči narážející na její rebelské vlastnosti. Už jen to napovídá o tom, co si prožila a o spoustě jejího sebevědomí, ale ona je také pomatená dívka, která si právě hledá místo na téhle planetě. Už mnoho viděla a mnoho udělala, a teď stojí na úskalí mezi pocitem úzkosti adolescentky a vědomostmi dospělé ženy.
"V patnácti jsem se rozhodla, že nechci být jednou z těch interpretů, kteří se dostanou nahoru tím, že zpívají zamilované písničky, které nemyslí vážně." Takhle P!nk objasňuje své písně ze svého prvního alba. "Rozhodla jsem se být sama sebou a moje písně budou vyjadřovat vztahy, které jsem měla, to, co jsem prožila, a to, nad čím přemýšlím."

Její otec hrál na kytaru
a učil ji písně od Boba Dylana a hudba, kterou poslouchal a hrál zanechala na P!nk nesmazatelnou stopu. "Pamatuju si, že pokud jsem nemusela mluvit, tak jsem zpívala... prostě jsem běhala okolo domu a vymyslela si svůj vlastní svět." Ještě ani teenagerka, P!nk už brázdila vody klubové scény. Kdykoliv nemusela být ve škole, trávila veškerý čas ničením tanečního parketu.

Ve třinácti potkala kluka jménem Skratch, nejlepšího tanečníka ve Philly, a začala s ním tancovat a občas zpívat s jeho rapovou kapelou. "Napsala jsem pár písniček, o tom jak jsem vyrůstala. Mohli jsme se postavit na pódia v klubech, nebo se válet ve studiu s nadějí, že něco nahrajeme."
Ve čtrnácti
složila svou první píseň a jeden DJ jí dal šanci vystupovat na pódiu v Club Fever. "Mých pět minut každý pátek bylo všechno, co jsem tenkrát od života chtěla."

Jeden pátek se v klubu zastavil obchodní zástupce z MCA Records, který hledal někoho, aby zaplnil místo v nové R&B-kapele. Písně P!nk se mu zalíbili a požádal ji, aby se zúčastnila konkursu do skupiny s názvem Basic Instinct. P!nk dostala šanci na živé vystoupení, ale kapela uvadla. "Ale já ne!" poznamenává P!nk. "Z takové hudby se mi teď chce smát. Nehodlám trávit svůj život po boku nějaké kapely."

Nicméně, zanedlouho po P!nk skočila jiná kapela, Choice, která hledala ženský vokál. Udělali demo a ihned podepsali smlouvu s LaFace. Bylo to právě během natáčení ve studiu, když P!nk znovu objevila své dovednosti pro psaní textů. "Darryl Simmons se mě zeptal, jestli bych pro něj něco nenapsala, a to bylo skvělé, protože to bylo úplně poprvé, kdy mě někdo žádal, jestli něco napsala. Tak jsem to napsala a to byl vlastně začátek mé kariéry."

Bylo to také objevení jejího dynamického sopránu, který je schopen ledacos vyzpívat. "Byla jsem fakt dobrá v napodobování zvuků jiných lidí. V ten den, co jsme natáčeli pro Choice, ta píseň byla tak nádherná, že jsem si ji sama zazpívala a bylo mi úplně jedno, jak to zní. Prostě to ze mě vyšlo a šokovalo mě."

P!nk začala psát písně, aby ukázala své pěvecké dovednosti a lásku pro rychlé tempo R&B. Když se svými písněmi předstoupila před L.A. Reida, ten byl záhy vyveden z míry. "Hrála jsem mu své písně a on jen pokyvoval: Jo tohle je dobrý, a tohle by mohl být hit... Líbila jsem se mu."
První singl There U Go ukázal její všestrannost jejího hlasu a nepochybně zařadil P!nk mezi ty lepší.
A to byl teprve začátek...

Teprve jednadvacetiletá P!nk byla oslavována jako další Madonna. I když toto ohodnocení bylo předčasné, P!nk udělala krok ke svému plánu "převzít svět do svých rukou a zabarvit ho do růžové".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

POČÍTADLO

KLIKNITE!!! 100% (162)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama